Technická data - chlazení a topení

Jak v létě příjemně chladit Váš domov?

Blíží se léto a s tím i čas uvažovat o chlazení pro Váš domov. Nemáte rádi hlučné klimatizace a pocit zimy z přechlazených obchodů či kanceláří, ale ani horko?      

KLIMASAN absorbuje teplo z místnosti a odvádí ho pryč, místnost je tak optimálně ochlazená o cca 6°C oproti venkovním teplotám, takže nepociťujete teplotní šoky při přechodu zvenku do domu a naopak. V místnosti vzniká příjemná teplota bez proudění vzduchu, hluku, průvanu.

Rádi byste se přesvědčili sami? Přijeďte se podívat! Ukázkové prostory v Areálu KANTECH, Masarykova 307, Bohušovice nad Ohří nebo dle domluvy v dalších částech ČR. 


Rovnoměrné rozložení teploty

Technická data Díky tepelnému sálání vzniká rovnoměrné rozložení teploty v celém objektu. To vnímáme velice příjemně. Proto může být teplota vzduchu o 2-3°C nižší než u běžných topení. Přitom platí, že teplota o 1°C nižší odpovídá cca. 6% ušetřené energie. A energie, která se nemusí vyrobit, nezatěžuje ani životní prostředí ani Vaši peněženku. Díky nižší teplotě systému od 32°C jsou klimatické stropy ideální pro využití alternativních zdrojů energie jako např. tepelná čerpadla a solární panely. Ale i současné topné systémy profitují z nižších provozních teplot.


Současná topení

Současná topení zahřívají především vzduch a ten se pak rozptyluje cirkulací po místnosti. Systém Klimasan funguje jinak - je založený na výměně sálavého tepla mezi teplými a studenými plochami. Dochází k pohybu tepelného sálání z teplých ploch na chladnější, které sálání přejímají a tím se ohřívají. Tímto způsobem se podlaha, stěny i zařízení místnosti ohřívají rovnoměrně. Vysokým podílem tepelného sálání u klimatických stropů dochází k úspoře energií ve všech předmětech a je základním předpokladem pro vznik konstantní pokojové teploty spojené s příjemným pokojovým klimatem. Výhoda: V případě chlazení funguje princip přesně naopak. Strop, ve kterém obíhá studená voda, na sebe přijímá tepelné sálání z teplejších ploch v místnosti. Podlaha, stěny a zařízení se tak ochlazují.

Úspora energií a zdravé prostředí


Co znamená výměna sálání?

                           Topení                                                        Chlazení

Prezentační video

video montáže


Chcete se dozvědět více?

Napište nám.


Vyrobilo © 2020 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek

TOPlist